Než nás navštívíte

Motto: Naší prioritou je především stanovení  správné diagnózy Vašeho miláčka a to v rámci diferenciální diagnózy, tak jak ji známe ze seriálu Dr. House

Pohotovost (pouze pro registrované pacienty) na telefon 728 308 803 funguje i v době, kdy je ordinace zavřena (víkendy, státní svátky atd.)

V době kdy voláte a nezvedá Vám nikdo telefon může probíhat náročná operace. Nutno volat opakovaně!!

Bude-li to v našich silách a budeme-li v dosahu, ošetříme Vaše zvíře ať už jste náš klient nebo chodíte na jiné pracoviště

Přijímáme platby v hotovosti, platební kartou pouze na pracovišti Brněnská 82 Olomouc.

Veterinární lékaři neprodávají léky. Bez vyšetření zvířete neposkytujeme léky vázané na recept. Výjimkou jsou zvířata dlouhodobě léčená a pravidelně sledovaná (např. kardiaci, epileptici atd.)

Ceny u veterinárních lékařů jsou smluvní. Pokud Vás zajímá orientační cena nějakého úkonu (zvláště chirurgického), navštivte naše pracoviště i se svým zvířetem. Zde Vás seznámíme s předběžnou cenou. Konečná částka se odvíjí od náročnosti zákroku, individuální snášenlivosti anestézie zvířetem, spotřeby materiálu a léčiv. Pokud by měly náklady přesáhnout maximální dohodnutou částku, budeme Vás neprodleně informovat. Proto se nemusíte obávat o přehnané navýšení ceny zákroku. Kalkulaci provedeme až po vyšetření a zvážení zvířete. Tato kalkulace je zdarma.

Ceny u veterináře

 1. Jak veterinární lékaři kalkulují ceny za svojí práci?
  Ceny jsou u veterináře smluvní, čili nejsou nijak regulovány a jsou zcela v režii majitele praxe. Komora veterinárních lékařů pouze doporučuje minimální ceny za veterinární úkony. Každý veterinární lékař tak oceňuje svojí práci podle různých měřítek, respektive podle jím preferovaných kritérií. Dominantním kritériem je samozřejmně doba a zkušenosti lékaře a jeho týmu s tím„nerozladit klienta cenou“.

 2. Jak je možné, že za stejný úkon si různí veterinární lékaři účtují jiné ceny?

  Každý veterinární lékař si své práce cení jinak. Do ceny se také samozřejmě musí promítnout nákladová stránka praxe. Je například rozdíl, zda veterinář podniká ve svém domě či je v nájmu. V ceně za veterinární ošetření se dále odráží velké množství aspektů: místo podnikání, charakter praxe (všeobecná vs specializovaná), přístrojové vybavení a podobně. A jeho dlouholeté zkušenosti, které získal praxí se zvířaty a CELOŽIVOTNÍM VZDĚLÁVÁNÍM

 3. Jak je ale možné, že se ceny často tak markantně liší?

  Ceny za jednotlivé úkony (například vyšetření uší) se opravdu v rámci jednotlivých praxí někdy liší několikanásobně. Je ovšem nutné si uvědomit, že vyšetření uší Vašeho psa v čisté, voňavé a upravené ordinaci, bezespěchu, za asistence příjemného personálu a bez čekání nemůže stát stejně, jako po hodině čekání v zapáchající přeplněné čekárně a minutovém rychlovyšetření upachtěným doktorem ve špatné náladě. Veterinární lékař Vám totiž v této chvíli neprodává jen ono vyšetření a kapky do uší, ale především vlastní standard a hlavně vlastní vkus a metodiku jak k danému případu přistupuje. Hraje zde úloha například jaký přístroj k vyšetření použije, bud jen vizuálním pohledem ev speciálním kamerovým systémem. Dále prodává vlastní představu o ošetření Vašeho zvířete ve standardu, který si sám nastavil a ocenil a který si zase jiný veterinární lékař nastavil a ocenil zcela jinak.

 4. Ale například vykastrovat kočku lze přece jen jedním způsobem a přesto se ceny mezi veterináři tak hrozně liší.

  Toto je nejčastější omyl chovatelů zvířat. Pravdou je, že ke stejnému cíli (vykastrované zvíře) lze dojít různými cestami. Vše začíná již předoperačním vyšetřením, které lze buď zcela pominout nebo naopak udělat podrobně (odběr krve, EKG, apod.). Již zde cena narůstá. Dále vše pokračuje volbou anestetik – bezpečnější a modernější anestetika jsou obecně několikanásobně dražší než ta původní. Samotná operace pak může být prováděna na různých místech: na dvorku chovatele či na sterilním operačním sále. Vybudování operačního sálu a sterilní nástroje však také stojí více než zahradní stolek. Rána může být vedena od hrudní kosti až po zadek a nebo prováděna semilaparoskopickou-háčkovou metodikou,kdy steh je jen jeden cm. rekonvalescence je pak mnohonásobně rychlejší a pacientka netrpí bolestmi.Na šití rány lze dále používat moderní, ale 100x dražší materiály než jsou ty používané dříve. Také pooperační ošetřování může být různé: od rychlého vyexpedování zvířete do domácího ošetřování až po 24 hodinové pozorování na veterinárním pracovišti – zde je ovšem nutné zaplatit někoho, kdo bude pozorování pečlivě provádět. Po celou dobu operace lze zvíře také monitorovat přístroji, tj. jak pracuje srdce, jak zvíře dýchá, jestli se nedusí apod., nebo vše nechat na náhodě a čekat, jak to dopadne. Nejlevnější monitorovací přístroj stojí desítky tisíc korun.

 5. A na co všechny ty nákladné nesmysly, když výsledek je v obou případech stejný – vykastrovaná kočka?

  Smyslem oněch „nákladných nesmyslů“ je snížit rizika v průběhu operaci i po ní. Výsledkem je pak dobře se hojící rána a rychlá rekonvalescence zvířete. Dobrá medicína je drahá, ale je jen na chovateli zvířete, do jakého standardu chce investovat.

 6. Jak je možné, že přestože jsem se byl veterináře jen na něco zeptat, účtoval mi stovku za konzultaci?

  Naše veterinární klinika poskytuje poradenství zdarma, pokud se jedná o konkrétní případy, které se ev později nevyhnou odbornému řešení. Váš veterinární lékař je podnikatel jako každý jiný a podnikání je činnost, jejichž smyslem je vytváření zisku. Aby mohl tuto činnost vykonávat, musel investovat do šestiletého studia a i v průběhu praktické činnosti investuje ročně nejméně tisíce korun do sebevzdělávání. To vše proto, aby Vám mohl fundovaně poradit, aby měl opravdu nejmodernější poznatky a mohl je předat svým klientům. Proto si účtuje za konzultace – investoval nemálo prostředků a logicky chce peníze zpět.

 7. Jak je možné, že jedna tableta na odčervení stojí třeba 50,- Kč?

  Veterináři často prodávají léky ve srovnání například s lékárnami poměrně s vyššími rabaty. Tento fakt je způsoben dvěma příčinami: (1) Veterinář vám prodává například jednu tabletu na odčervení vaší kočky, ale koupil balení, které obsahuje tablet deset. Takto nejste nuceni koupit celé balení za stovky korun (jako v lékarně), ale pouze jednu tabletu, kterou právě potřebujete. Pro veterináře se tímto ale léčivo zdražuje, protože mu leží delší dobu na skladě. (2) Veterinář s léčivem prodává i rady, jak správně lék použít, aplikovat a dávkovat. On není prodavačem léků, ale odborníkem, který ví, kterým přípravkem bude problém vašeho zvířete úspěšně vyřešen.

 8. Zdá se mi, že veterináři jsou strašně drazí. U lidského doktora nic neplatím a třeba i to krmivo co mi veterinář doporučil, je dražší než jídlo co jím já sám.

  Kontrast mezi veterinární péčí a standardní zdravotní péčí o člověka je v našich podmínkách opravdu markantní. Zatímco u veterináře vše hradí klient z vlastní kapsy, ve státních zdravotnických zařízeních je vše hrazeno zdravotní pojišťovnou a to ještě velmi špatně. Výsledkem je, že zatímco například psovi je zlomená končetina dána do supermoderní dlahy za 1000,- Kč, u člověka si podobný nadstandard dokážeme jen těžko představit. Z nízkého pojistného tato dlaha být hrazena nemůže a že by si ji postižený sám zaplatil, je spíše nepravděpodobné. Proto se v nemocnicích raději ani nenabízí a většina z nás dostane klasickou a levnou sádru. Je prostě nutné přijmout skutečnost, že kvalitní veterinární péče je a bude drahá. Zdravotní péče o člověka je ještě mnohonásobně dražší, ale systém solidarity zajišťuje, že zdraví pojištěnci platí ze svého pojištění péči nemocným. NAŠTĚSTÍ UŽ DNES LZE PACIENTY PRO PŘÍPADNÉ ONEMOCNĚNÍ A ÚRAZY POJISTIT.

 9. Já ale nemám tolik finančních prostředků na tento typ veterinární péče. Znamená to, že si nemohu pořídit psa?

  Než si pořídíte zvíře, je každopádně vhodné si předem zjistit, jak nákladná péče o něj bude. Veterinární péče se nabízí v různé kvalitě, stejně tak jako jiné služby. Volba standardu (pokud nejsou Vaše požadavky nijak extrémní) je absolutně na Vás a Vy máte plné právo si prostřednictvím volby veterinárního pracoviště zvolit takovou kvalitu služeb, jakou požadujete a hlavně jakou bude schopni a ochotni hradit.

 10. Byl jsem u svého veterináře se službou spokojený, ale vždy mě šokuje vysoká cena za ošetření. Co mám dělat?

  Jak již bylo řečeno, každý veterinární lékař sám sebe oceňuje jinak. Veterinární lékař Vám nabízí svůj standard, svoji kvalitu, svůj (originální) přístup a své dlouholeté zkušenosti které třeba začínající pracoviště nikdy nemůžou nabídnout. Nabízí, nikoli nutí. On se pravděpodobně domnívá, že je to takto správně a věří, že to co poskytuje, je medicínsky a morálně správně. Nechce tento styl měnit, protože k jeho dosažení nebyla vždy lehká cesta. Ne vždy ale jsou s tímto klienti spokojeni a to je zcela normální jev. Každý preferuje jiná kritéria veterinární služby – někdo má rád hodinovou návštěvu, aby se mohl na vše řádně vyptat a chce všemu rozumět, jiný zase spěchá a nesnáší dlouhé průtahy. Jeden vyhledává levné služby, druhý ocení podrobná, pečlivá, nicméně drahá vyšetření. To vše je zcela standardní a běžná praxe v každé oblasti služeb. Je proto vhodné, aby si každý chovatel našel „svého“ více či méně ideálního veterináře, který bude splňovat jím preferovaná kritéria pro dobrý veterinární servis.

Z čeho se skládá cena za ošetření?

 1. Úkony

– klinické vyšetření zvířete, přístrojová vyšetření (RTG, USG, vyš. krve), aplikace léčiv, ošetření rány, chir. zákrok

– +/- DPH 21% – většina veterinárních lékařů jsou plátci DPH, tedy 21% z útraty, kterou na veterině necháte, jde do kapsy našemu státu

– v ceně úkonů se odráží vybavení pracoviště přístrojové i personální, náklady na vzdělávání (semináře, odborná literatura), nájem, poplatky profesním a odborným sdružením, pojistné atd.

– příplatky za vyšetření a ošetření mimo standartní otevírací dobu tj. 20:00 – 8:00 (přes týden) a o víkendu a svátcích v době 16:00 – 8:00

 1. Léčiva

– veterinární léčiva spadají do vyšší sazby DPH stejně jako humánní léčiva použitá k léčbě zvířat, protože jejich poskytnutí je vždy spojeno s veterinárním úkonem

 1. Laboratorní vyšetření

– vyšetření krve, histologie, mikroskopické vyšetření

– v případě zaslání vzorku mimo naší kliniku cenu si stanoví daná laboratoř.K tomu se připočtou náklady na poštovné, balné, dopravu apod.

 1. Materiál

– injekční, obvazový, šicí materiál, antiseptika, úklidové prostředky, svoz nebezpečného odpadu, energie a další provozní náklady

Jak snížit náklady na veterinární péči

 1. Výběr zdravého jedince z kvalitního chovu

Koupě zvířete, které netrpí viditelnými vrozenými vadami.  Ideální je, když máte doklad o dobrém zdravotním stavu rodičů (např. dysplazie kyčelních kloubů u psů). Doporučujeme VŽDY uzavřít písemnou kupní smlouvu a to i v případě, kdy se jedná o zvíře bez PP(průkazu původu).

 1. Dobrá péče

– Chov zvířete v odpovídajících podmínkách – týká se všech druhů zvířat, např. U terarijních nezapomeňte na specifické nároky na vlhkost, teplotu, UV B záření. UV zářivku měnit nejdéle po 6 měsících.

– Kvalitní krmení – co je důležité sledovat na složení stravy (granulí) je množství živočišné bílkoviny (v % by tato hodnota měla přesahovat alespoň 60%), hlodavcům a králíkům podávejte seno a kompletní krmné granulované směsi, zrniny a semena pouze nabízejte jen jako doplněk.

 1. Preventivní péče  

– pravidelné odčervení – štěňata do 3 měsíců věku: po 14 dnech, do 6 měsíců věku 1x měsičně následně pak 4x do roka

– pravidelné očkování tj. očkování proti vzteklině (u psů povinné ze zákona), očkování proti virózám:

Pes proti: psince, infekční hepatitidě, infekční laryngotracheitidě, parvoviróze, parainfluenze a leptospiróze psů.